توضیحات کامل :

 پاورپوینت  سنگ گچ 2

پاورپوینت سنگ گچ ۳3 اسلاید  (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

.
مقدمه:

حدود 160 تا 200 میلیون سال پیش دایناسورها به سرزمین های مردابی و باتلاق های دنیا مهاجرت كردند . گیاهان دم اسبی آنقدر رشد كردند كه طول آنها به 12 متر رسید و همین طور سرخس ها تا 4 متر بلند شدند . در طول این دوران برخی از دریاهای بزرگ و كوچك خشك شدند و لایه های سنگ گچ كه در زیر آنها بوجود آمده بود پدیدار گشت .
مطابق تحقیقات زمین شناسان دوران ناپدیدشدن دایناسورها و پدیدارشدن لایه های سنگ گچ خیلی قدیمی تر از ایجاد تمدن ها بر روی زمین است . آثار بكارگیری گچ طبق تحقیقات باستان شناسان در ایران مربوط به دوران قبل از اسلام حدود 1500 سال پیش می باشد .
گچ یكی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی در دنیا است . ممكن است گچ در قرون گذشته با روش هایی دیگر تولید و به صورت های دیگر استفاده می شده است . مصری هادر 600 سال قبل هاون گچی داشته اند .
در دو پاورپوینت به موضوع سنگ گچ پردا ختهشده است .در پاورپوینت اول به سنگ گچ، ذخایر، منابع تهیه ، مصارف، خواص گچ وانواع آن پرداخته می شود )بخش اولو( در پاورپوینت دوم درباره خواص گچ و کاربرد آن در ساختمان به صورت جامع بحث میکنیم (بخش دوم)

.
فهرست:

عنوان
انواع گچ
1) گچ سفید ساختمانی
2) گچ خانواده
3) گچ كریستال
4) گچ عاج
5) گچ پودر
6) گچ میكرونیزه
خواص گچ
1- زود گیر بودن
2- خاصیت ازدیاد حجم
3- مقاومت در مقابل آتش سوزی
4- خاصیت اکوستیک بودن
5- ارزانی
6- خاصیت پلاستیک بود:
7- رنگ:
8 – خاصیت رنگ پذیری گچ
سخت شدن گچ
گچ در مقابل آب
مقاوم کردن گچ درمقابل آب
ساختن ملات گچ
زمان گرفتن ملات گچ
اندازه گیری زمان شروع و پایان گرفتن گچ
مواد افزودنی درگچ
زمان مصرف گچ از لحاظ دما
گچ کشته
ساختن کشته
اندازه دانه های گچ
علل ترک خوردن گچ کاری
گچ و خاک
دلایل مخلوط کردن خاک با گچ
دوغ آب گچ
مقاوم کردن اندود گچ در مقابل آب
مقاومت فشاری و کششی گچ

.

عنوان: سنگ گچ 2

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 33 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

 سنگ گچ, پاورپوینت سنگ گچ, دانلود پاورپوینت سنگ گچ,