توضیحات کامل :

پاورپوینت آزمایشگاه مقاومت ومصالح

پاورپوینت آزمایشگاه مقاومت ومصالح شامل 32 اسلاید  (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

.
مقدمه:

كلیه قطعاتی كه در ماشینها و دستگاههای صنعتی بكار برده می شود دارای مقاومت و سختی های مربوط به خود هستند كه مهندسین بعد از طرح ریزی یك ماشین یا دستگاه صنعتی و كلیة محاسبات مربوط به نیروهای وارد بر هر قطعه از این دستگاهها می بایست كه قطعات فوق را با قطعه ای با جنس همان از نظر سختی و مقاومتشان مورد آزمایش قرار می دهند تا متوجه شوند آیا قطعه مزبور تحمل نیروها و یا تنش های وارد بر خود را دارد یا نه؟ این سختی ها توسط ماشین ها و دستگاههای مختلف انجام می شود .
وقتی جسمی تحت تاثیر نیروی خارجی قرار می گیرد بر حسب مقدار و نحوة تاثیر نیرو از خود مقاومتهای مختلفی نشان می دهد . علمی كه نحوة اثر نیرو به اجسام و عكس العمل را كه آنها از خود نشان می دهد را بررسی می كند را مقاومت مصالح می گویند. مقاومت مصالح از روابط و نسبت بین نیروهای خارجی و قوای داخلی اجسام ( قوای به هم چسبندگی) ذرات جسم بحث می كند . این روابط به جنس جسم و ابعاد جسم و نحوة وارد آمدن نیرو بستگی دارد .
.

فهرست:

عنوان: آزمایشگاه مقاومت ومصالح
مقاومت مصالح چیست ؟
اصطلاحات رایج در مقاومت مصالح
استحكام
تلاش
تنش
آزمایشات مقاومت ومصالح
آزمایش كشش
ساختمان دستگاه آزمایش کشش
نحوه آزمایش
شرح آزمایش
تست پیچش
 بررسی مواد مختلف و حرارتهای مختلف
نحوه آزمایش
سختی سنجی برینل
شرح کار ومحاسبات
آزمایش خمش یا خیز
هدف آزمایش

.

عنوان: آزمایشگاه مقاومت ومصالح

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 32 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

۲۰۱۶-۱۰-۲۵_۱۴-۴۶-۵۴